آنچه در این مقاله می‌خوانید
  آجر انگلیسی و کاربرد آن در نما ساختمان

  آجر انگلیسی و کاربرد آن در نما ساختمان

  آجرانگلیسی چه ویژگی‌هایی دارد؟

  اولین ویژگی آجرانگلیسی که با آن شناخته می‌شود، رنگ قرمزش است. البته در بعضی از موارد این آجرها دارای رنگ مشکی، قرمز تیره و قرمز روشن هم هستند اما قرمز بودن شاخص اصلی شناخت آن‌ها به‌حساب می‌آید. البته لازم به ذکر است که منشأ آجرانگلیسی کشور انگلستان است.

  ازآنجایی‌که خاک کشور انگلیس دارای اکسید آهن بیشتری نسبت به خاک‌های معمولی است، رنگ آن هم قرمز خواهد بود. این رنگ خاک باعث می‌شود که آجرقرمز داشته باشیم. البته باید بگوییم که این آجرها علاوه بر رنگ متفاوت، دارای ویژگی‌های خاصی هم هستند.

  از دیگر ویژگی‌های آجرقرمز می‌توان به وزن بالاتر آن‌ها نسبت به آجرهای معمولی اشاره کرد. همان‌طور که گفتیم در خاکی که این آجرها تولید می‌شوند، مقدار بیشتری اکسید آهن وجود دارد و همین باعث وزن بیشتر آن‌ها می‌شود.

  ویژگی‌های آجر قرمز باعث شده که بسیاری آن را برای نمای ساختمان به کار ببرند. البته باید بگوییم که با توجه به ویژگی‌های این محصول، اگر می‌خواهید نمای ساختمان آجری داشته باشید، بهترین انتخاب همین آجر انگلیسی خواهد بود.

  آجر انگلیسی و کاربرد آن در نما ساختمان | آجرهای ماندگار سهیل

  مزیت‌های استفاده از اجر انگلیسی

  ویژگی‌های خاص آجر قرمز باعث وجود مزیت‌های مختلفی برای آن شده است. در این قسمت قصد داریم این ویژگی‌ها را شرح دهیم.

  • مقاومت در برابر خم شدگی، ازآنجایی‌که آجرقرمز وزن بالایی نسبت به دیگر آجرها دارد، طبیعتاً مقاومت آن هم در برابر خم شدگی بیشتر خواهد بود.
  • مقاوم در برابر رطوبت، هنگامی‌که یک آجر برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد در معرض باد، باران، برف و... خواهد بود. باید بگوییم که آجر نما انگلیسی در برابر رطوبت هم مقاومت بالایی دارد.
  • نسوز بودن آجر نما انگلیسی هم از دیگر مزیت‌های استفاده از آن به‌حساب می‌آید.
  • شکل ثابت، ازآنجایی‌که این آجرها مقاومت بالایی دارند، در گذر زمان دچار تغییر شکل نخواهند شد.
  • انعطاف‌پذیری بالا، شاید برای شما جالب باشد که این آجرها را با هر مصالح دیگری می‌توانید استفاده کنید و همین نشان از انعطاف‌پذیری بالای آن دارد.
  • عایق‌بندی ساختمان، از دیگر مزیت‌های استفاده از آجر سمیرم می‌توان به عایق‌بندی ساختمان اشاره کرد. این آجرها گرمای خورشید را در خود نگه می‌دارند. در طول شب و با غروب خورشید، این گرما را به آرامی آزاد کرده و سبب گرم نگه داشتن محیط ساختمان می‌شوند.
  • قابل بازیافت، شاید برای شما جالب باشد که اجرانگلیسی را دور نمی‌اندازند. در صورت خرابی یا شکستن این آجرها، می‌توان دوباره آن را به آجری نو تبدیل و از آن استفاده کرد.
  • بی‌نیاز از تعمیر، از دیگر ویژگی‌های استفاده از اجرقرمز می‌توان به این مورد اشاره کرد که نیازی به تعمیر ندارند. این آجرها در گذر زمان نه تنها زیبایی خود را از دست نمی‌دهد، بلکه زیباتر هم به نظر می‌رسند.
  • قیمت مناسب آجر انگلیسی، از دیگر مزیت‌های استفاده از آجرانگلیسی می‌توان به قیمت مناسب آن در کنار کیفیت بالایش اشاره کرد. شما می‌توانید یک آجر باکیفیت و با ماندگاری بالا را با بهترین قیمت ممکن خریداری کنید. این مورد مزیت بسیار مهمی به‌حساب می‌آید.

  چرا باید از اجر انگلیسی استفاده کنیم؟

  بعد از مطالب بالا حالا این سؤال پیش می‌آید که اصلاً استفاده از اجرانگلیسی چه اهمیتی دارد؟ استفاده از آجر طرح انگلیسی علاوه بر زیبایی که به نمای ساختمان شما می‌بخشد، باعث محافظت از آن در برابر آتش‌سوزی و همچنین کاهش هزینه انرژی هم خواهد شد.

  استفاده از آجر انگلیسی باعث می‌شود که در صورت آتش‌سوزی، حریق بعد از یک ساعت به داخل ساختمان وارد شود. در این زمان شما می‌توانید آتش را خاموش کرده و از بروز خسارت بیشتر جلوگیری کنید. در رابطه با صرفه‌جویی در مصرف انرژی هم در مطالب بالا توضیحاتی را ارائه داده‌ایم.

  دقت داشته باشید که استفاده از آجر نما انگلیسی علاوه بر نمای ساختمان در موارد دیگری هم کاربرد دارد. شما می‌توانید از اجرقرمز در ساخت شومینه، ساخت باربکیو، نما داخلی( معمولاً دیواری که پشت تلویزیون قرار می‌گیرد) استفاده کنید.

  آجر انگلیسی سهیل

  نتیجه‌گیری

  در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که اطلاعاتی در مورد آجر انگلیسی ارائه بدهیم. استفاده از آجرانگلیسی در نمای بیرونی و همچنین نمای داخلی ساختمان کاربرد بسیاری دارد. ویژگی‌های اجر انگلیسی باعث می‌شود که گزینه بسیار خوبی برای نمای ساختمان باشد. در مطالب بالا این ویژگی‌ها را به‌طور کامل شرح داده‌ایم.

  این ویژگی‌های خاص، باعث مزیت‌های مختلفی برای اجرانگلیسی شده است. در ادامه مطالب این مزیت‌ها را هم به‌طور کامل توضیح داده‌ایم. این اطلاعات به شما کمک می‌کند که با آگاهی بیشتری برای خرید آجر سمیرم اقدام کنید.

  هر سؤال دیگری در مورد خرید آجر قرمز دارید را با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم.

  دیدگاه‌ها
  نام
  ایمیل
  نظر